Inicio - Blog

Ledler Devre Kartı: Led Işıkların Kalbi – Nihai Kılavuz

Ledler Devre Kartı hakkında, PCB teknolojisi ilerlemeye devam ederken, çok sayıda yeniliğin gelişimini zorladı. İyi bir örnek, led devre kartının yeniliğidir.

Şüphesiz, led pcb kartı, led aydınlatmanın kalbidir. Elektronik pazarında farklı şekillerde birkaç tür led ışık olmasına rağmen, hepsi özünde PCB’yi yönlendirdi.

Bu makale, led PCB’nin ne olduğunu, uygulamalarını ve avantajlarını derinlemesine araştırıyor.

1. LED Devre Kartı nedir?

Led olarak kısaltılan ışık yayan diyot, dijital çağda giderek yaygınlaşan bir aydınlatma tekniğidir. yarı iletken yardımıyla elektrik akımını ışığa dönüştüren katı tabanlı aydınlatmadır. Temel olarak, bir led devre kartı yapmak için bir PCB’ye bir led lehimlemelisiniz. Ek olarak, elektrikle tutuşturulduğunda ışık üretmek için bir çip eklemelisiniz.

Bunları standart ampullerle karşılaştırdığınızda led aydınlatma panoları enerji kullanımını neredeyse% 80 oranında azaltır. Ayrıca geleneksel ampullerden yaklaşık 25 kat daha uzun ömürlüdürler. Dahası, boyutları küçüktür ve çevre dostudur.

PCB teknolojisi, led aydınlatmayı desteklemede önemli bir işlev görür. Ampullerden ısı ileterek ledleri fiziksel olarak geri çekerler. Bu, ampul performansını iyileştirir ve aşırı ısınmalarını engeller.

Ledler Devre Kartı

2. Led Devre Kartlarının Kullanım Alanları

Led devre kartları süper enerji verimliliği kapasitelerini gösterir. Ayrıca, uygun maliyetlidirler ve yüksek tasarım esnekliğine izin verirler. Bu özellikler onları aşağıdakiler gibi bazı aydınlatma kullanım durumlarında kolayca uygulanabilir kılar:

2.1 Bilgisayar

Led ekranlar ve işaretçiler bilgisayar dünyasında yaygındır. Üstelik alüminyum devre kartı ledleri, bilgisayar bileşenlerinin ısıya duyarlılığı nedeniyle mükemmel bir çözümdür. Alüminyum panoları led uygulamaların dışında Merkezi İşlem Birimi gibi bilgisayar bileşenlerinde de kullanabilirsiniz.

2.2 Telekomünikasyon

Komşu ekipmanlar ve yüksek ısı iletkenliği nedeniyle telekomünikasyon makinelerinde led gösterge ve ekranları kullanabilirsiniz. Böylelikle alüminyum led devre kartları uygulamalarından maksimum düzeyde yararlanmaktadır.

2.3 Tıbbi

Cerrahi ve diğer tıbbi muayene aydınlatma ekipmanı, büyük ölçüde alüminyum levhalardan yapılmış led ışıklar kullanır. Alüminyum devre kartı ledlerinin dayanıklılığı ve yüksek ısı iletkenliği, onları bu uygulama için ideal kılar. Ayrıca alüminyum levhaları tıbbi tarama araçlarında da kullanabilirsiniz.

2.4 Otomotiv

Otomotiv endüstrisinde, göstergeler ve farlar üzerinde ledli bir alüminyum devre kartı kullanabilirsiniz. Alüminyum devre kartlarının dayanıklılığı ve maliyet etkinliği, onları bu uygulama için ideal kılar.

3. Led Devre Kartlarının Avantajları

Elektronik ürünler küçüldükçe ve küçüldükçe, daha doğrudan ürün tedarikine ve montajına izin vermek için led PCB kartlarının kullanılması avantajlıdır. Led devre kartları, düşük ışıklı ortamlar, tüketici cihazları, tıbbi cihazlar, hafif-orta endüstriyel kullanım, havacılık ve denizcilik kullanımı için idealdir. Amacı ne olursa olsun, led devre kartının avantajları çoktur, örneğin:

· -Yüksek ısıl iletkenlik kapasitesi.

· -Uygun maliyetli arkadan aydınlatmalı membran anahtarı.

·-Mükemmel partikül ve nem direnci;

·-Karmaşık arayüz montajlarına dahil edilmesi kolaydır.

·-Etkili minimum güç tüketimi.

·-Birden çok boyut, renk ve güçte gelirler.

Gümüş ve bakır flex membran anahtarlarda uygulayabilirsiniz.

Panoya led gömdüğünüzde, membran butonu diğer membran butonlarla entegre etmek kolaylaşır. Gömülü led devre kartlarının, karmaşık arkadan aydınlatmalı anahtar bağlantıları yaparken bile daha fazla tasarım özgürlüğü yarattığına dikkat etmek önemlidir. LED membran düğmesinin darlığı, bu yoğun anahtar arayüzlerinin genel çerçevesini en aza indirmeye yardımcı olur. Çoğunlukla mühendisler, tüketici ürünlerini revize ederken ve iyileştirirken led devre kartlarına başvurur.

Led devre kartlarını yaygın hale getiren diğer nedenler şunlardır:

· -Karta birden fazla renk sıcaklığı ekleyerek renk işlevini kolayca ayarlayabilirsiniz.

· -Çeşitli aydınlatma ihtiyaçları için farklı ışık özellikleri elde edebilirler.

4. PCB Tasarım Kuralları

Led devre kartınızda iki önemli tasarım unsurunu göz önünde bulundurmalısınız. İlk olarak, PCB’nin delinmiş deliklerine led yerleştirdiğinizden emin olun. Unutmayın, delikler tasarımınızın ayrılmaz bir parçasıdır. İkinci olarak, PCB delikleri arasındaki mesafeyi göz önünde bulundurun. Led’i etkili bir şekilde çalıştırmak için anot ve katot arasında minimum bir mesafe ayarlamanızı öneririz.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, dosyanızı doğru PCB standart formatında, yani bir Gerber dosyasına kaydedin. Her katman farklı PCB özelliklerini göstereceğinden, Gerber şablonunuzda doğru sayıda katman ayarlamayı unutmayın. Örneğin, sıfır katmanı, PCB anahat yönlerini gösterebilir. Katman 1, bakır tellerin desen bilgilerini taşıyabilirken, ikinci katman, delinmiş deliklerin bilgilerini ortaya çıkarabilir.

Gerber dosyanızı oluşturduktan sonra, katman içeriği bilgilerini ve PCB boyutlarınızı içeren bir metin belgesi oluşturmalısınız. Şimdi bunları tercih ettiğiniz led devre kartı üreticisine gönderebilirsiniz.

5. LED’ler Devre Kartı SSS

5.1 Led ışıklar elektronik aksamı etkiliyor mu?

Tüketiciler, bazı led aydınlatma araçlarının gürültü ürettiğini, radyo ve DAB sinyallerini engellediğini bildirdi. Ledlerin kendileri ihmal edilebilir gürültü yaratsa da, onları kontrol eden anahtarlama devresi yüksek frekanslarda çalışır. Bu nedenle, uygun şekilde takmazsanız, elektromanyetik girişime neden olabilirler.

5.2 Bir led devre kartını nasıl düzeltirsiniz?

Önce yanmayan ampulleri görmek için devrenizi açarak kırık ledleri bulun.

İkincisi, tüm hatalı ledleri bir havya ile çıkarın. Arızalı ledlerin kutuplarını yazmayı unutmayın.

Üçüncüsü, hatalı ledleri aynı voltajdaki ışıklarla değiştirin. Gerilimdeki ledleri standart bir direnç değeri ile eşleştirmeniz gerekmediğinin farkına varmanız önemlidir. Sadece genel bir değer kullanın.

Dördüncü olarak, yedek ışıkları uygun şekilde bağlayın. Unutmayın, bu farklı devre türlerine göre değişebilir. Örneğin, bir dizi Cadılar Bayramı ışığını tutuyorsanız, soketler farklı tasarımlara sahip olabilir. Bu nedenle, yeni ampul konektörlerinizi önceki şekle uyacak şekilde bükmeniz gerekebilir.

Son olarak, bir ampul hala yanmıyorsa soketinizin polaritesini değerlendirin. Bir devre yanlış bir soket içeriyorsa, yeni ampul çalışmayacaktır. Genel olarak, soketlerinizi bir devre boyunca tek yönde hizalayın.

5.3 Bir devre kartındaki led’i nasıl test edersiniz?

Basitçe onu bir devreye bağlarsınız ve ışık verip vermeyeceğini görürsünüz. Ayrıca, bir devre kartındaki led’i test etmek için bir diyot testi multimetresi kullanabilirsiniz.

6. Led Devre Kartı Tasarımının Temelleri

Daha önce de belirtildiği gibi, çeşitli amaçlar için özelleştirilmiş çok sayıda PCB led ışığı vardır. PCB uygulamasına bağlı olarak, baskılı devre kartı üretimi farklı malzemeler, tasarımlar ve formatlar uygular. Birincil özellik, PCB’nin çekirdeğinden oluşan malzemedir. Standart devre kartı çekirdek malzemeleri aşağıdadır:

FR-4: Cam ve epoksi içerir. Karakteristik olarak yanmazdır, ancak ısı iletmede çok etkili değildir.

Epoksiler: Diğer birincil malzemeler gibi çok uzun ömürlü olmasalar da, üretilmeleri uygun maliyetlidir.

Metal çekirdek: Metal çekirdek levhalar, diğer malzemelerle alaşımlı alüminyum içerir. Ayrıca bakır kaplamaları vardır. Bu maddeler, iyi bir termal iletkenlik sağladıkları için ısı iletimlerini içeren kullanım durumları için gereklidir.

7. Led PCB Kartı Üreticileri

Led devre kartı üretiminde lider bir firma ile çalışmak, led devre kartlarının tüm avantajlarından yararlanmanızı sağlayacaktır. ışıklar sıcaklıklara duyarlı olduğundan ve led panolar karmaşık tasarımlar gerektirebileceğinden, bunları monte etmek için saygın ve deneyimli bir üreticiye ihtiyacınız vardır. OurPCB, bu teknolojinin bebeklik dönemlerinden itibaren led aydınlatmayı ele almıştır. Devre kartı liderliğindeki hedeflerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak bilgi ve uzmanlığa sahibiz.

Kaliteli ürünleri garanti eden modern baskılı devre kartı montaj ekipmanımız var. Bu araçlar, herhangi bir özel gereksinimi hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde gerçekleştirmemize yardımcı olur. Çok çeşitli üretim kapasitelerimiz, özel led devre kartları oluşturmamızı sağlar.

İşte endüstrinin favori PCB üreticisi olmamızın bazı nedenleri.

  • PCB uzmanlarımız hatasız hizmetler sunar ve pano üretimi için yüksek kaliteli malzemeler kullanır.
  • Koşullar ne olursa olsun PCB kalitesinden ödün vermez.
  • Müşterilerimizle aramızdaki kusursuz iletişimi kolaylaştıran olağanüstü müşteri desteğine sahibiz.
  • En rekabetçi fiyatlardan bazılarını sunuyoruz.

Sonuç

Yıllar geçtikçe, led aydınlatma hedeflerinize ulaşmak için hızlı bir şekilde ortak olabileceğiniz bir devre kartı çözümleri sağlayıcısı olarak mükemmel bir ün kazandık. Deneyimli ve özenli destek ekibimiz, led PCB gereksinimlerinizi duymak için sabırsızlanıyor. Bugün ücretsiz bir çevrimiçi led devre kartı teklifi talep edebilirsiniz.

Hommer Zhao
Merhaba, ben WellPCB'nin kurucusu Hommer. Şimdiye kadar dünya çapında 4.000'den fazla müşterimiz var. Herhangi bir sorunuz benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Şimdiden teşekkürler.

Servicios